Gości online: 1 użytkownik
Przepis - kompot winogronowo – jabłkowy
kompot winogronowo – jabłkowy

kompot winogronowo – jabłkowy

Nie ma nic pyszniejszego niż kompot do obiadu. Ja uwielbiam popijać pysznym kompotem cudowny obiad. Jest to coś co również kojarzy mi się z dzieciństwem, moja babcia robi cudowne kompoty i zawsze na stole gościł taki z sezonowymi owocami, natomiast zimą otwieraliśmy słoiki i zajadaliśmy się owocami, które były cudownie słodkie i popijaliśmy to cudo, lub odgrzewaliśmy je formie zupy owocowej. Kompot jest nieoceniony, wspaniały! :)
czas: ok.1h
porcja dla: ok. 1litr
Data: 08/07/2014

Składniki:

-500g winogron
-5 jabłek (500g)
-3 łyżki cukru
-1 litr wody

Przygotowanie:

Krok 1 - kompot winogronowo – jabłkowy
Myjemy winogrona i obrywamy je z kiści. Kroimy na połówki, dzięki czemu puszczą nam więcej soków w kompocie. Przesypujemy je do garnuszka, zalewamy litrem wody i zostawiamy pod przykryciem na średnim ogniu na 15 minut (musi zawrzeć woda).
Krok 2 - kompot winogronowo – jabłkowy
Dodajemy 5 jabłek, które umyliśmy, pokroiliśmy w ćwiartki i usunęliśmy pestki. Zostawiamy je ze skórkami, dzięki czemu będzie jeszcze smaczniej. Dodajemy 3 łyżki cukru, przykrywamy przykrywką i gotujemy kolejne 30 minut. Po tym czasie kosztujemy, w razie potrzeby dodajemy cukier. Możemy podawać do szklaneczek (przelewając przez sitko aby pozbyć się pestek z winogron) lub wekujemy w wyparzonych słoikach, wtedy wkładamy trochę jabłek i winogron łyżką do słoika, zalewamy kompotem przez sito, aby pozbyć się pestek, ocieramy kant słoika do sucha i szczelnie zakręcamy. Odwracamy słoik do góry dnem, i czekamy aż ostygnie. Przechowujemy w chłodnym i zaciemnionym miejscu. Gotowe, smacznego :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *