Gości online: 3

Smoothie

Przepis - orzeźwiająca granita z arbuza
orzeźwiająca granita z arbuza

orzeźwiająca granita z arbuza

W tak upalne dni jak dzisiaj, nie marzę o niczym innym niż o ochłodzie! Przygotowałam dla Was łatwiutki przepis na granitę grejpfrutowo - arbuzową. Owszem jest czasochłonny ale inaczej nie da się jej zamrozić, to wymaga czasu! Granita idealnie nadaję się również do drinków. Jednak ja preferuje ją bez dodatków :).
czas: przygotowanie 15 minut, mrożenie 4 godz.
porcja dla: 2-3 osób
14/06/2015 Brak komentarzy
Przepis - koktajl na kefirze z owoców leśnych
koktajl na kefirze z

koktajl na kefirze z owoców leśnych

czas przygotowania: 10min
porcja dla: 2 osób

Koktajl na kefirze jest delikatnie mniej kaloryczny od tego na jogurcie naturalnym, nie wspominając tych na mleku. Ta wersja, jest stworzona na czas, kiedy w sklepach ciężko jest dostać świeże owoce. Wystarczy kupić kefir, mieszankę mrożonych owoców leśnych, kilka dodatków i pyszna bomba witaminowo – odżywcza już gotowa :).

03/09/2014 Brak komentarzy
Przepis - koktajl truskawkowo-bananowy z lodami i czekoladą
koktajl truskawkowo-b

koktajl truskawkowo-bananowy z lodami i czekoladą

czas przygotowania: 10min
porcja dla: 2 osób

Koktajl truskawkowo-bananowy na jogurcie naturalnym w połączeniu z lodami waniliowymi i polewą czekoladową lub skorupką z czekolady jest wspaniałym, energetycznym połączeniem. Jest to kwintesencja lata, które dla Was pragnę przywoływać cały rok, ponieważ to cudo przygotowywane jest z mrożonych truskawek, chociaż świeże też można przez chwilkę zmrozić. Gęsta, intensywnie owocowa masa. Polecam.

Przepis - smoothie malinowe
smoothie malinowe

smoothie malinowe

czas przygotowania: ok.5 minut
porcja dla: 500ml

Smoothie malinowe lub jak ktoś woli koktajl malinowy, to chłodzący, zdrowy i smaczny napój na lato. Jest to kolejne smoothie na bazie jogurtu naturalnego, czyli jest niskokaloryczne, mi jednak chodzi przede wszystkim o to, że jest to bardzo naturalny i cudowny sposób na przemycenie cennych składników dla naszej i naszych dzieci diety, mamy i owoce […]

27/06/2014 Brak komentarzy
Przepis - smoothie bananowe na serku homogenizowanym
smoothie bananowe na

smoothie bananowe na serku homogenizowanym

czas przygotowania: 5 min
porcja dla: 1 osoby

Smoothie bananowe w mojej wersji jest bardzo sycące, idealnie nadaje się dla dzieci, aby zachęcić je do zjedzenia owoców i do tego serka. Jak każde smoothie jest orzeźwiające a w tym przypadku także bardzo pożywne, może służyć równie dobrze jako drugie śniadanie.

18/06/2014 Brak komentarzy
Przepis - smoothie truskawkowe
smoothie truskawkowe

smoothie truskawkowe

czas przygotowania: ok.5 minut
porcja dla: 1,2 litra

Smoothie truskawkowe, przyznam się, że do tej pory zawsze nazywałam je koktajlem, bądź sheikem truskawkowym, jednak gdy zajrzałam do definicji, wyszło ewidentnie, że to jest smoothie, zaskoczę moją babcię, mówiąc jej że robi pyszne smoothie, bo to kolejny z moich smaków dzieciństwa, zawsze na działce babcia przyrządzała nam go z truskawek prosto z krzaczków, był […]