Gości online: 1 użytkownik
Przepis - baranek wielkanocny z masła (z formy)
baranek wielkanocny z masła (z formy)

baranek wielkanocny z masła (z formy)

Wiele osób dekoruje masło na święta, u mnie w rodzinie to już tradycja, że babcia robi różne wzory na maśle. Jednak nie każdy ma czas, chęci i talent do tego aby wyrzeźbić z masła baranka. Genialnie prostym rozwiązaniem jest forma do wytłaczania baranka, którą możecie kupić w specjalnej ofercie wielkanocnej sklepu garneczki.pl w dodatku w promocyjnej cenie! Oczywiście znajdziecie tam o wiele więcej atrakcyjnych i przydatnych w okresie świątecznym akcesoriów i dekoracji. Polecam tę formę bo efekt jest świetny a przygotowanie bajecznie łatwe. W takim razie przedstawiam Wam w jaki sposób można przygotować z pomocą formy pięknego baranka z masła :).
czas: ok.5 minut + chłodzenie w lodówce ok. 30 minut
porcja dla: 1 baranek
Data: 15/03/2015

Składniki:

- ok. 75g masła
- 2 kulki pieprzu lub ziela angielskiego
- wstążeczka do ozdoby
- forma na baranka np. z www.garneczki.pl

Przygotowanie:

Krok 1 - baranek wielkanocny z masła (z formy)
Zaczynamy od wyjęcia masła z lodówki aby zmiękło. Jak już jest miękkie to przygotowujemy formę, czyli otwieramy ją i owijamy każdą połówkę folią spożywczą dość luźno tak aby można było do dna formy docisnąć masło. Do tak owiniętych połówek formy nakładamy łyżką lub nożem masło, dokładnie je uciskając, masła musi być na tyle dużo aby delikatnie wystawało ponad formę.
Krok 2 - baranek wielkanocny z masła (z formy)
Jak obie połówki są już wypełnione to zaciskamy dokładnie formę, nożem wyrównujemy dół baranka, z którego wystaje nadmiar masła, kładziemy na talerzyk i wstawiamy do lodówki na minimum 30 minut aby stwardniało. Jak już ocenicie, że masło zastygło, to delikatnie np. z pomocą noża otwieramy formę i zdejmujemy folię z baranka, wyrównujemy krawędzie nawet palcem i dekorujemy, tzn. w miejscu oczu możemy wcisnąć małe kulki pieprzu lub ziela angielskiego, do tego np. kokardka wokół szyi i baranek gotowy! Miłego świętowania! :)
*wpis zawiera lokowanie produktu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jedna myśl nt. „baranek wielkanocny z masła (z formy)

  1. Joasia Szczepańska

    Fajowy ten baranek.Muszę zastanowić się nad zakupem foremki do tworzenia takiego apetycznego kuszącego kształtem masła.Efektowne i dekoracyjne. Asia

    Odpowiedz