Gości online: 4
Przepis - dżem truskawkowy
dżem truskawkowy

dżem truskawkowy

Miałam przeogromne szczęście, ponieważ odwiedzając babcię, udało nam się natrafić na wysyp truskawek w jej ogródku, którymi chętnie się z nami podzieliła. My uwielbiamy truskawki, co zresztą widać po naszych przepisach, a taki dżemik to idealny dodatek do kanapek bądź drożdżówek jesienną lub zimową porą. My przygotowaliśmy wersję rzadką dżemu, jednak bez problemu dodając cukier żelujący możecie uzyskać zdecydowanie bardziej gęstą. My wolimy tę wersję ze względu na to, że można jej używać tak jak opisałam powyżej, ale również rozcieńczając np. jogurtem zrobić sobie truskawkowy sos, o którym nieraz potrafimy zamarzyć jak jest już chłodno za oknem.
czas: 30min
porcja dla: 2 średniej wielkości słoiczki
Data: 24/06/2014

Składniki:

-1,5kg truskawek
-3 łyżki cukru lub miodu ( mieliśmy bardzo słodkie truskawki) możecie użyć więcej wedle smaku

Przygotowanie:

Krok 1 - dżem truskawkowy
Umyte i oddzielone od szypułek truskawki wrzucamy do garnka, wstawiamy średni ogień i ucieramy blenderem, dodajemy 3 łyżki cukru.
Krok 2 - dżem truskawkowy
Dokładnie mieszamy i czekamy aż delikatnie zabulgocze, wtedy zmniejszamy gaz aby nam się nie spienił dżem, kosztujemy, w razie potrzeby dodajemy jeszcze po łyżce cukru.
Krok 3 - dżem truskawkowy
Jak osiągniemy pożądaną konsystencję to przelewamy do wyparzonych słoiczków, wycieramy rant słoika, zakręcamy szczelnie i stawiamy do góry dnem aż do całkowitego ostygnięcia. Przechowujemy w zimnym i chłodnym miejscu. Polecam dodanie żelfixu w celu zapobiegnięcia pleśnienia. Gotowe :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *