Gości online: 1 użytkownik

Dżemy

Przepis - domowy dżem brzoskwiniowy
domowy dżem brzoskwiniowy

domowy dżem brzoskwiniowy

Uwielbiam robić przetwory, większość z nich jest łatwa, a zapach unoszący się po kuchni przyprawia o dreszczyk...:) W zeszłym tygodniu dostałam od babci siatkę brzoskwiń z jej drzewka, stąd nasz cudowny dżemik. Mi przygotowanie go zajęło pół godziny i nie zaprzeczam, że zawsze mam satysfakcję jak kolejny przygotowany przeze mnie słoik smakołyków ląduje na półce. Ten przepis na dżem idealny jest również dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki z domowymi dżemami, kilka dni temu nauczyłam teściową robić dżem, nigdy nie jest na to za późno, odwagi! :)
czas: 30-40min
porcja dla: 2 średniej wielkości słoiczki
27/06/2014 Brak komentarzy
Przepis - dżem truskawkowy
dżem truskawkowy

dżem truskawkowy

czas przygotowania: 30min
porcja dla: 2 średniej wielkości słoiczki

Miałam przeogromne szczęście, ponieważ odwiedzając babcię, udało nam się natrafić na wysyp truskawek w jej ogródku, którymi chętnie się z nami podzieliła. My uwielbiamy truskawki, co zresztą widać po naszych przepisach, a taki dżemik to idealny dodatek do kanapek bądź drożdżówek jesienną lub zimową porą. My przygotowaliśmy wersję rzadką dżemu, jednak bez problemu dodając cukier […]

24/06/2014 Brak komentarzy
Przepis - dżem z rabarbaru
dżem z rabarbaru

dżem z rabarbaru

czas przygotowania: 20 min
porcja dla: 2 małe słoiczki

Dżem rabarbarowy, to wyjątkowo smaczny dżem, idealny dla wszystkich osób, które wolą kwaśniejsze smaki, takie osoby, mogą dodać zdecydowanie mniej cukru. Idealnie nadaje się do słodkich naleśników, gofrów, do podkreślenia słodyczy ciasta. Ja od dziecka uwielbiałam kwaskowe przysmaki, rabarbar zawsze był mi bliski i w ciastach i w przetworach. Polecam.

18/06/2014 Brak komentarzy