Gości online: 1 użytkownik
Przepis - syrop/miód z ‚mleczy’
syrop/miód z ‚mleczy’

syrop/miód z ‚mleczy’

Tak na prawdę to już ostatni moment na to, żeby uzbierać kwiaty mlecza i zrobić ten cudowny i niezwykle kwiatowy miód lub jak inni wolą syrop. Na prawdę warto, polecam, to zdecydowanie mój ulubiony miód, a do tego bardzo łatwy w przygotowaniu, jeszcze dzisiaj planujemy iść z mężem zerwać resztę mleczy :) Koniecznie wypróbujcie ten przepis :)
czas: ok. 2 dni
porcja dla: 1 średni słoik
Data: 16/06/2014

Składniki:

-200 kwiatów mlecza
-1/2 kg cukru
-600 ml wody
-Sok z 1/2 cytryny

Przygotowanie:

Krok 1 - syrop/miód z ‚mleczy’
Kwiaty mlecza porządnie płuczemy, żeby pozbyć się zanieczyszczeń i robaczków, przekładamy do garnka i zalewamy 600ml wody. Przykrywamy garnek pokrywką i pozostawiamy na całą noc, aby puściły soki i aromaty.
Krok 2 - syrop/miód z ‚mleczy’
Następnego dnia przecedzamy kwiaty to miseczki przez sito, porządnie wyciskamy soki i przelewamy resztę 'wody' z garnka do miski przez sito. Przelewamy ponownie przez sito wywar do garnka, zagotowujemy i wsypujemy 1/2 kg cukru.
Krok 3 - syrop/miód z ‚mleczy’
Wyciskamy 1/2 cytryny, można więcej do smaku, kosztujcie ale ostrożnie żeby się nie poparzyć i gotujemy tak długo aż uzyskamy pożądaną przez nas konsystencję, lejącą bądź gęstą, przelewamy gorący miód do słoików, wycieramy dokładnie brzegi słoika i zakręcamy mocno pokrywką, stawiamy do góry dnem do ostygnięcia. Po ostygnięciu odwracamy słoiki i sprawdzamy czy wieczko jest wklęsłe, jeżeli tak to oznacza, że dobrze zamknęliśmy słoiki. Życzę smacznego i dużo satysfakcji z domowej roboty miodu. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *