Gości online: 2

W zalewie

Przepis - ryba po grecku
ryba po grecku

ryba po grecku

Doskonała ryba po grecku z przepisu mojej babci. Na pewno Wam wyjdzie, a jej ogromną zaletą jest to, że można ją przygotować nawet na półtora tygodnia przed świętami, dzięki czemu później będziemy mieli o jedno danie mniej do zrobienia. Można ją przechowywać do 2 tygodniu w słoiczkach w lodówce. Jest wyśmienita, słodko-kwaśna, o wspaniałym czerwonym kolorze. Zarówno aromat jak i smak są cudowne. Polecam :)
czas: ok. 1 godziny + min. 2 dni w lodówce
porcja dla: 3-4 słoiki
08/12/2014 Brak komentarzy
Przepis - tilapia w zalewie octowej
tilapia w zalewie oct

tilapia w zalewie octowej

czas przygotowania: 20min + min. 2 dni zamknięte w słoiku
porcja dla: 1 średni słoik

Nie ma to jak ryba w occie. Jest to zawsze pierwsze danie jakie jemy w Wigilię. Zalewa octowa z tego przepisu jest uniwersalna, więc możecie jej używać do wszystkich ryb, które chcecie podać w Wigilię w occie. Rybę po zawekowaniu możecie przechowywać przez miesiąc w zimnym miejscy, natomiast po otwarciu przez tydzień w lodówce.

23/07/2014 Brak komentarzy
Przepis - matias w oliwie z oliwek
matias w oliwie z oli

matias w oliwie z oliwek

czas przygotowania: 20min+4h moczenia w wodzie + przynajmniej 2 dni zamknięty w słoiku żeby przeszedł smakami
porcja dla: 1 średni słoik

Uwielbiam ryby, właściwie to nie wyobrażam sobie świąt bez ryb. Wiadomo,  że w święta zapychamy nasze brzuchy ogromnymi ilościami potraw, dlatego proponuję zastąpić matiasa/śledzia w oleju matiasem w oliwie z oliwek, ponieważ jest to zdrowsza wersja. Możecie przygotować go już teraz, dzięki temu przejdzie mocniej smakami na święta. Po przygotowaniu możecie przechowywać go miesiąc czasu […]