Gości online: 2
Przepis - forma do gotowanej babki
forma do gotowanej babki

forma do gotowanej babki

Poszukujecie sprawdzonej formy do gotowanej babki? Tą mogę polecić Wam z ręką na sercu. U mnie sprawdziła się rewelacyjnie, babka jest duża, ma piękny kształt, cudownie odchodzi od formy. Taka forma to świetna inwestycja na lata, nie zmarnujecie tych pieniędzy, posłuży Wam wiele lat. Ma wygodne klipsy podtrzymujące wieczko i stabilny uchwyt na wieczku za pomocą którego z lekkością wyjmiecie ją z kąpieli wodnej. Z taką formą gotowanie babki to czysta przyjemność. Jedyna rzecz na którą musicie zwrócić uwagę to garnek, do takiej formy potrzebny jest wyższy garnek. Ta konkretna forma ma 17cm wysokości więc garnek musi mieć minimum 20 cm wysokości. Formę możecie zakupić tutaj >KLIK< teraz w promocji. W sklepie garneczki.pl znajdziecie wiele atrakcyjnych akcesoriów i dodatków nie tylko na święta, zajrzyjcie do zakładki wielkanocnej a na pewno znajdziecie coś co się przyda w Waszej kuchni.
Wysoka 17cm forma na gotowaną babkę. Posiada wygodne klipsy podtrzymujące wieczko. Natomiast na wieczku znajduje się wygodny uchwyt ułatwiający wyjmowanie babki z kąpieli wodnej.
Ma piękny, delikatny wzór widoczny na dnie formy. Przed pierwszym użyciem należy umyć ją w wodzie z użyciem płynu do naczyń, osuszyć i pozostawić otwartą najlepiej na kilka godzin lub na noc.
Przed przełożeniem ciasta do formy należy dokładnie wysmarować ją tłuszczem np. margaryną i posypać równomiernie mąką. Nadmiar mąki należy wysypać do śmietnika.
Formę wypełniamy ciastem maksymalnie do 2/3 wysokości, ponieważ ciasto mocno wyrasta. Wstawiamy formę do wysokiego garnka z zimną wodą, obciążamy wieczko, aby babka nie wypływała i gotujemy pod przykryciem z małym luftem.
Po upieczenie należy od razu wyjąć babkę z formy. Zdejmujemy wieczko, delikatnie odkrawamy brzegi babki nożem, kładziemy na wierzch talerz i odwracamy formę z talerzem do góry dnem. Babka bez problemu odchodzi! :) Teraz wystarczy odciąć krzywy spód aby mogła prosto stać na talerzu, czekamy aż odparuje, ostygnie i zajadamy się. Polecam tę formę, u mnie sprawdziła się rewelacyjnie!
Forma do kupienia w sklepie www.garneczki.pl POLECAM! :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *