Gości online: 1 użytkownik
Przepis - cake pops na baby shower
cake pops na baby shower

cake pops na baby shower

Na wyjątkowe okazje warto przygotować coś co podkreśli charakter przyjęcia. A co mogłoby być bardziej uroczego na baby shower niż wielkie lizaki oblane czekoladą z napisem odpowiadającym płci dziecka? Mnie takie dodatki zawsze rozczulają. Ten przepis jest łatwy, szybki i na prawdę smaczny. Polecam :)
czas: 40 minut
porcja dla: 16 sztuk
Data: 16/10/2014

Składniki:

- 400g ciasteczek maślanych
- 200g waniliowego serka homogenizowanego
- 1 tabliczka mlecznej czekolady
- 1 tabliczka białej czekolady
- pisaki cukiernicze do dekoracji lub posypki

Przygotowanie:

Krok 1 - cake pops na baby shower
Przekładamy ciasteczka do woreczka i szczelnie go związujemy. Uderzając w nie wałkiem do ciasta rozkruszamy je dokładnie, możecie też użyć blendera. Przesypujemy je do miseczki i dolewamy serek homogenizowany, mieszamy dokładnie i pozostawiamy na 5 minut aby ciasteczka nabrały wilgoci od serka.
Krok 2 - cake pops na baby shower
Po 5 minutach zagniatamy ciasto aby stworzyło w miarę zwartą kulę i przekładamy do lodówki na 10 minut.
Krok 3 - cake pops na baby shower
W tym czasie w kąpieli wodnej rozpuszczam połowę tabliczki czekolady. Wyjmuję ciasto z lodówki i odrywając równe kawałki ciasta formuję z nich kulki i układam je na talerzu. Jak już wszystkie są zrobione to w rozpuszczonej czekoladzie moczę końcówkę grubej wykałaczki lub specjalnych patyczków do cake popsów i wbijam je do połowy wysokości kulek. Tak przygotowane cake popsy ponownie wkładam do lodówki na 10 minut.
Krok 4 - cake pops na baby shower
W tym czasie rozpuszczam w dwóch szklaneczkach w kąpieli wodnej czekolady, w jednej resztę mlecznej w drugiej białą. Przygotowuję styropian, w który będę wbijała cake popsy. Wyjmuję je z lodówki i za pomocą łyżeczki smaruje je czekoladą, zbierając jej nadmiar, wbijam w styropian i ponownie wkładam do lodówki aż czekolada zastygnie, chyba że używacie zamiast pisaków posypki wtedy świeżo posmarowanego czekoladą cake popsa posypcie posypką. Jeżeli chcecie je dekorować pisakami cukierniczymi to po zastygnięciu czekolady możecie już w dowolny sposób je udekorować, je dodałam na niektórych napis "BOY". Przechowujemy w lodówce. Gotowe, smacznego :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jedna myśl nt. „cake pops na baby shower