Gości online: 3
Przepis - domowe lody cytrynowe
domowe lody cytrynowe

domowe lody cytrynowe

Domowe lody cytrynowe, mój mąż je uwielbia, ja nie jestem fanką lodów cytrynowych, ale czego się nie robi dla męża :) Ta wersja lodów jest bardzo cytrynowa, wręcz w smaku przypomina sorbet, mimo że nim nie jest. Są puszyste, nie trzeba ich wcześniej wyjmować z zamrażarki. Niedługo zrobię też delikatniejszą, bardziej śmietankową wersję lodów cytrynowych.
czas: 5min + mrożenie całą noc
porcja dla: ok.500ml
Data: 23/06/2014

Składniki:

-sok z 2 cytryn
-2 szklanki cukru pudru
-400ml jogurtu naturalnego

Przygotowanie:

Krok 1 - domowe lody cytrynowe
Miksujemy lub blendujemy jogurt z cukrem i sokiem z cytryny, smakujemy jeżeli nadal jest dla Was za kwaśny to dosłodźcie. Przelewamy do pojemnika, w którym będziemy je mrozić i wstawiamy do lodówki aż zmienią temperaturę na chłodniejszą.
Krok 2 - domowe lody cytrynowe
Po ochłodzeniu blendujemy, dzięki czemu delikatnie je napuszymy. Wstawiamy do zamrażarki po godzinie wyjmujemy i ponownie blendujemy bądź ucieramy widelcem, żeby były jednolite, bez zlodowaceń na bokach pudełka. Wkładamy do zamrażarki i tę czynności powtarzamy co pół godziny do godziny przez 3 godziny. Pozostawiamy do zmrożenia, jeżeli chcecie to możecie dłużej powtarzać czynność, wtedy będą bardziej puszyste, jednolite i łatwiejsze w nakładaniu. Ja chyba z 8 razy to powtórzyłam i miałam idealną konsystencję do nakładania. Gotowe :) Smacznego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *