Gości online: 1 użytkownik
Przepis - lody z bialej czekolady najlepsze
lody z bialej czekolady najlepsze

lody z bialej czekolady najlepsze

Najlepsze lody z białej czekolady jakie kiedykolwiek jedliśmy. Bardzo je polecam, mają idealny smak, są nasycone białą czekoladą. Oszalejecie na ich punkcie, mają idealnie jednolitą i kremową konsystencję, a smak przyprawia przynajmniej nas o dreszcze. Są po prostu genialne! My już zabieramy się do zrobienia podwójnej porcji :)
czas: 15-20min + mrożenie całą noc
porcja dla: ok.700ml
Data: 23/06/2014

Składniki:

-300ml mleka 1,5%
-200ml śmietany kremówki
-2 tabliczki białej czekolady (200g)
-3 żółtka
-1 łyżeczka cukru waniliowego/wanilinowego
-1/2 szklanki cukru pudru

Przygotowanie:

Krok 1 - lody z bialej czekolady najlepsze
Do rondelka wlewamy mleko, dosypujemy cukier waniliowy i gotujemy do momentu aż delikatnie zacznie nam bulgotać. Zdejmujemy z ognia. Jak mleko się gotuje to szybko przygotowujemy masę z żółtek, tzn. ubijamy żółtka z cukrem pudrem na jednolitą, puszystą, jasną masę. Zaraz po zdjęciu mleka z ognia wlewamy je ostrożnie do żółtek stale mieszając ale łyżką bądź delikatnie trzepaczką robiąc ruchy okrężne, nie za pomocą miksera!
Krok 2 - lody z bialej czekolady najlepsze
To bardzo ważne. Dzięki temu m.in. zaparzymy żółtka. Następnie delikatnie przelewamy wymieszaną, jednolitą masę znowu do rondelka, delikatnie zagotowujemy, nie doprowadzając do wrzenia! Stale mieszając, łyżką bądź trzepaczką, trzymamy na ogniu aż zgęstnieje podobnie jak budyń, wrzucamy posiekaną białą czekoladę i stale mieszając rozpuszczamy ją w masie. Zdejmujemy z ognia i czekamy aż ostygnie.
Krok 3 - lody z bialej czekolady najlepsze
Zimną masę chowamy do lodówki na około 30 minut. Po tym czasie wyjmujemy ją z lodówki. Śmietanę kremówkę ubijamy, nie musi wyjść sztywna piana, może być po prostu napuszona. I łączymy śmietanę z masą lodową. Tak przygotowaną masę przelewamy do pojemnika, w którym będziemy ją mrozić i chowamy do zamrażarki na 1 godzinę. Wyjmujemy i zbieramy za pomocą widelca z boków pojemnika zlodowacenie i roztrzepujemy całość na jednolitą masę, powtarzamy to co pół godziny przez 3 godziny. Następnie mrozimy do pożądanej konsystencji, najlepiej około 6-8 godzin, możecie po prostu zostawić je na noc.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *