Gości online: 1 użytkownik
Przepis - sernik na zimno z serków homogenizowanych z biszkoptami
sernik na zimno z serków homogenizowanych z biszkoptami

sernik na zimno z serków homogenizowanych z biszkoptami

Cudowny sernik na zimno z serków homogenizowanych, szalenie prosty w przygotowaniu, nie wymagający. W konsystencji mięciutki, biszkopty dają cudowny akcent, ciasto dosłownie rozpływa się w ustach. Jest na bazie serków i galaretek, dlatego idealne jest na tak gorącą pogodę, bardzo lekkie, po prostu cudowne!
czas: 40min + chłodzenie całą noc
porcja dla: 12-15 kawałków
Data: 23/06/2014

Składniki:

-3 serki homogenizowane waniliowe (1szt 175g)
-2 galaretki np. porzeczkowa i poziomkowa
-paczka biszkoptów (wykorzystamy tylko część)
-truskawki do ozdoby

Przygotowanie:

Krok 1 - sernik na zimno z serków homogenizowanych z biszkoptami
Zaczynamy od zrobienia pierwszej galaretki zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Studzimy ją, ja studzę dosłownie 5 minut i już mam zimną, wlewam do jednej miski zimną wodę, wkładam do tej miski miskę z moją galaretką i mieszam galaretkę, wymieniam wodę z dołu 3 razy. Galaretka powinna być zimna właśnie po ok 5-8 minutach. Najlepiej żeby zimna galaretka pozostała wodnista.
Krok 2 - sernik na zimno z serków homogenizowanych z biszkoptami
Do miski wkładamy 1,5 opakowania serka wlewamy zimną galaretką i dokładnie mieszamy trzepaczką aż powstanie jednolita masa. Formę do ciasta dokładnie owijamy folią spożywczą, ponieważ płynna masa może się wylewać przez szparki. Wlewamy masę.
Krok 3 - sernik na zimno z serków homogenizowanych z biszkoptami
Na płynną masę kładziemy biszkopty, możemy je lekko 'podtopić' to wchłoną troszkę masy i będą smaczniejsze. Wkładamy do lodówki na 2 godziny. Po 2 godzinach sprawdzamy czy masa stężała, chociaż częściowo, żeby umożliwiła wlanie nam drugiej warstwy. Po dwóch godzinach przygotowujemy drugą galaretkę wedle instrukcji z opakowania, ponownie chłodzimy i zimną galaretkę dokładnie mieszamy z 1,5 opakowania serka homogenizowanego.
Krok 4 - sernik na zimno z serków homogenizowanych z biszkoptami
Wlewamy na wierzch poprzedniej warstwy i wstawiamy do lodówki najlepiej na całą noc, dzięki temu konsystencja będzie bardziej zwarta. Możemy się zachwycać delikatną pianką. Ten sernik jest na prawdę pyszny i lekki. Polecam :) Mój sposób na wyjęcie sernika, to delikatnie przejechać nożem wokół blaszki, żeby oddzielić sernik od brzegów blaszki. Otworzyć bok blaszki i go zdjąć. Przyłożyć równo od góry talerz na którym ma leżeć sernik i trzymając dół blaszki i talerz na górze zdecydowanie odwrócić do góry dnem i delikatnie zdjąć blaszkę. Sernik od dna jest wyjątkowo atrakcyjny ponieważ ziarenka wanilii z serka opadają na dno blaszki więc mamy je teraz na wierzchu ciasta. Moje ciasto również jest na zdjęciach do góry dnem :)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 myśli nt. „sernik na zimno z serków homogenizowanych z biszkoptami